Ať to nevypadá, že jsme si týden jen váleli šunky u bazénu v hotelu 😀 Byli jsme i v Kuantanu, hlavně na pláži a v miniZOO :

Jeden z dalších výletů z Cheratingu bylo do dolů v Sungai Lembingu. Malajsie je známá svými cínovými doly, a tak jsme se do jednoho vypravili. Teď už tedy nejsou v provozu, tento konkrétně od konce 2. světové války, kdy ho Japonci zaplavili. Jeli jsme tam necelou hodinu, a i když doly byly otevřené, blízké muzeum ne, to je až do prosince zavřené kvůli rekonstrukci. I tak jsem si to ale užili.

Prvně jsme zaplatili vstupné a hned pak nás svezl (asi 2OO metrů teda) vláček až do šachty. Prošli jsme celou trasu až k Velké síni, odkud dělníci i po zakázání těžby natajno těžili cín.

Venku si pak děti mohly zkusit i doopravdickou fungující drezínu. Nutno říct, že to není tak snadné, jak to vypadá, zkusila jsem to taky 😀

Další výlet byl pěšky něco málo přes kilometr k Natural Batik Village, kde jsme si vyzkoušeli tradiční malajskou batiku. Tedy, vybrali jsme si z předpřipravených obrázků, na kterých už byl vosk, a jen jsme je vymalovali.

Druhý den jsme si vyzvedli výsledné produkty, dvě trička a dvě tašky 🙂

0 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *