Poslední de jsme strávili ve státním muzeu Terengganu. Je umístěné v obrovské krásné tradiční budově, a přiznám se, že víc, než samotná expozice, se mi líbila právě ta budova a venkovní expozice.

Několik expozic je věnované tomu, co se v Malajsii těží, a ropnému průmyslu. Další malajské historii, barvení látek a podobně.

Ale co nás překvapilo, byla veliká expozice věnovaná umírání, od pravěku a Tutanchamona po filipínské rituály, kdy zamřelého člověka “vykopou”, umyjou, učešou, oblíknou, nějakou dobu s ním jsou a pak ho zas zakopou…a tak to dělají každý rok.

část venkovní expozice byla věnovaná tradičním obydlím a dlouhým domům…

A další pak člunům. Ještě že byl s námi Jirka, který dětem i mně názorně předvedl, jak funguje otáčení kormidlem a podobně 🙂

A ještě jsme byli na jiném zajímavém místě : v Islámském parku. Je to naprosto unikátní (myslím) venkovní expozice. Člověk se tam seznámí s asi 30 zmenšeninami známých mešit po celém světě (některé vůbec nevypadají jako mešity), a pod těmi nejznámějšími byla galerie, koukli jsme na krátký film, a prohlédli si vystavené předměty. Do některých z nich se dokonce dalo jít. Musím říct, že to bylo i pro nás dospělé neobyčejně poučné.

0 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *