V Legolandu už jsem byla s kamarádkou Eliškou a její dcerkou Kači, ale tentokrát jsme se tam vydali i s Jirkou. A to chvilku před Betušky třetími narozeninami, do té doby mají děti totiž vstup zdarma.

Vyrazili jsme tedy směr Johor Bahru a Jirka vybral moc hezké ubytování ubytování v centru města. Upřímně, mysleli jsme si, že se prostě budeme procházet po městě jako v Singapuru (ostatně ten je přímo za mostem), a na jeden dva dny do toho přidáme jako třešničku na dortu ten Legoland. No ale buď neumíme najít ta vhodná místa, nebo je Johor Bahru jen hodně, hodně šedivých paneláků a hodně velkých nákupních center. Nakonec jsme objevili alespoň jeden moc zajímavý chrám, je to Arulmigu Sri Rajakaliamman, alias Glass Temple, první skleněný chrám v celé Malajsii. Šli jsme tam dosti nevábnou cestou pěšky z hotelu, a upřímně to z venku vůbec nevypadalo, že je tam nějaký chrám. Zvenku to vypadá spíš jako garáž, pravda s kopulí a hezkým vchodem. Vnitřek zato dost překvapil. Moc se mi líbilo, že tam měli sochy všech možných světců různých náboženství (Sai Baba spolu s Matkou Terezou a Ježíšem, vedle Buddha a všichni ostatní). Také krásné krystaly a všechno se třpytilo a blýskalo.

Taky jsme natrefili na miniZOO, kde byl alespoň medvěd malajský (Sun Bear), tak si ho možná děti alespoň budou pamatovat 🙂

Chtěli jsme ještě do kulturní vesničky a dalších míst, ale všechno bylo kvůli koronaviru zavřeno. Postupně jsme se tedy smířili s tím, že tento víkend bude opravdu čistě stráven dětskými aktivitami, a mezi výletem do Legoland Theme parku a Legoland Water parku jsme si střihli ještě Angry Birds park 😀 No, děti byly nadšené 🙂

A hlavní atrakce tohoto výletu byl bez pochyby Legoland, skoro bez lidí, úplně bez front, a musím říct, že jsme si to užili úplně všichni! Prošli jsme postupně atrakce jako z Matějské, horskou dráhu a točící atrakce, pak středověký hrad s kláním (lego) koní a skvělou horskou dráhou “Drakem” (na menší šel Jirka se staršími dětmi, Bětka tam nemohla kvůli výšce. Spadly mu brýle pod dráhu a musel si je vyzvednout až večer u turniketů, ale ani se moc nepoškrábaly). Já šla s Elim na tu větší dráhu, a můj křik byl myslím slyšet až do KL. Pak Lego Ninjago, kde jsme zabili velkého draka (a nebo utěšovali Bětku, že to brzo přejde a zpívali přitom Černé oči, podle toho, kdo si vyfasoval jaké dítě), Faraonovu kletbu (opět jeden ve vozíčku utěšoval Bětku, zatímco druhá skupina střílela pavouky). Bohužel velká vodní skluzavka byla zavřená, a tak jsme si aspoň u ní dali zmrzku. Nakonec Jirka s dětmi uhasili v Lego City požár, Bětka řídila svoje první autíčko a vláčkem se to všechno ukončilo. Krásný den to byl!

A o dva dny později i Vodní Legoland, který myslím v Evropě není. Naštěstí nepršelo, a tak jsme si mohli vše užít do sytosti. Eli mohl všude sám, Ane překvapila, protože nejdelší skluzavku jezdila jak dravá a vůbec se nebála, a my se střídali s Jirkou v tom, kdo plave s Bětkou, která si to taky moc užila. Jediná ývláštnost je, že jsme si dole museli desinfikovat ruce, vzít gumový člun, vyjít nahoru, vydesinfikovat si ruce, teprve pak jet. ZA chvíli se tam asi budou koupat spíš v desinfekci, ale chápu, že se snaží jak jen to jde, aby se tam lidi nenakazili a taky aby je nezavřeli. No, kdyby nebyl Legoland od nás tak daleko, asi bychom sem jezdili i častěji (taky protože roční vstupenky jsou o hodně levnější než denní).

0 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *