Po Tiomanu jsme se přesunuli trochu severněji po pobřeží do městečka Cherating, kousek od Kuantanu, ve státě Pahang. Bydleli jsme v krásném resortu s bazénem, a moc jsme si to užili. Ubytování bylo přímo na pláži, dokonce půjčovali set na pískoviště s bábovičkami, a tak si to užila Bětka, a konečně byl někde dobrý vítr na pouštění draků, a lítali nám parádně, a to jsme si užili všichni.

Taky hned první večer, kdy jsme přijeli, byl zrovna ohňostroj na pláži, s grilováním, no prostě, až se stydím to psát, užili jsme si to moc. Zase i s vědomím, že se to jen tak opakovat nebude, protože i když to samozřejmě je o hodně levnější takováhle dovolená tady, než v Čechách, určitě jsme mohli najít mnohem levnější ubytování. Ale jsem moc ráda, že jsme si zkusili i takovouhle dovolenou :-). Jsem i ráda, že se tím děti nezmlsaly, pořád mají rádi i mnohem, mnohem obyčejnější dovolené a těší se pod stan 🙂

Bylo ohromně zajímavé jezdit a chodit z toho našeho resortu na výlety, protože okolo to bylo dost chudé, a tak to byl veliký kontrast. Například vycházka ke stánku na typickou malajskou snídani (5 roti canai, 2 teh tarik, 3 džusy a ještě 5 donutů na svačinu dohromady asi za 10 rm?). Plus stánky u silnice, když si vzpomenu na dobré varování mojí babi v ČEchách (Nekupujte to tady, je to přímo u silnice), a tady se práší přímo na ovoce, které je vyskládané na zemi! 😀 Plus stánky s rybami, které člověk v tom vedru cítí už z dálky.

POtom cestou po pláži zpátky do hotelu jsme viděli i takovéhle zajímavé vagonky na ubytování. Ale moře tu je docela špinavé, a tak se k němu chodíme jenom vyvětrat a jinak se držíme bazénu.

Tady taky musím ukázat hrdinu tohoto cestování, díky bohu za tento úžasný vynález. Teď je i naše nejmladší plně odplenkovaná, jupí!

Ještě si neodpustím pár fotek, hlavně jídla tedy.

A ještě z čínské restaurace, jejich způsob úpravy brokolice se musím například naučit, všichni jsme ji milovali.

0 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *