První pokoronavirový rodinný výlet byl do Melaky, kde Jirka ještě nebyl. My už tam byli s dědou a s Eliškou, ale stejně jsme viděli zase nová místa. Navíc tentokrát jsem zde byli tři dny. A nějaká stará místa jsme také viděli, ale tentokrát obohacená o technický výklad Jirky. A taky jsme ochutnali výbornou Nyonya kuchyni (čínsko-malajská).

A pak hned na hlavní dominantu Melaky, Christ Church…

Ale má to svoje kouzlo, já tohle město miluju 🙂

Tohle je ta skvělá kuchyně, nejlepší je restaurace Our Kitchen Nyonya v čínské čtvrti 🙂

a po pobřeží k lodi Flor del Mar, kde je muzeum. Které bylo bohužel zavřené kvůli koronaviru, ale vedlejší muzeum bylo otevřené. Bylo zajímavé vidět kolonizaci vlastně z té druhé strany, ne ze strany Evropanů, tedy kolonizátorů, ale ze strany kolonizovaných. Jen chudákovi Antoinemu asi nerozuměli 😀

A tady je speciál pro ty, kteří se divili, jak mohl děda tak spadnout a zlomit si nohu… no, nedivím se mu, aneb následuje malá ukázka melackých děr a kanálů :

A na konec jsme při cestě domů jeli do vodního parku A´Famosa. Jelikož máme (resp. od března do září jsme měli) zavřený bazén kvůli koronaviru, ale v červnu povolili aquaparky, se děti poprvé zas takhle koupaly a byly úplně nadšené. Dost skluzavek bylo zavřených, ale my si to i tak užili a vstupné nebylo drahé. Tak a to je vše z Melaky, příště už na větší výlet!

0 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *