Dneska sice píšu “jen” o třech mini výletech, ale stejně si je časem chci pamatovat 🙂

Jeden výlet byl do botanických zahrad (Perdana Botanical gardens). Jde o rozlehlé zahrady v centru Kuala Lumpur, kousek od národní mešity. Už jsme tam kdysi byli, ale v jiné, placené části, kde mají Ptačí park s největší voliérou na světě. Tady té části vévodí jezero a “střed zahrady” má zajímavou strukturu s baobaby. My tam s Elim hledali rovnoramenné, rovnostranné a různé jiné trojúhelníky. Víc řeknou fotky 🙂 normálně je dál ještě veliké hřiště, ale je po koronaviru a tak je zavřeno. Ale i tak bylo celý den co dělat.

Taky jsme s kamarády z Čech, co tu žijí a mají tři děti, podnikli výlet k vodopádům. Obě místa byla moc hezká, a děti si užily koupání, když je bazén zavřený. Zkusili jsme i místní nejbližší pláž, protože za hranice jiného státu se zatím nesmí. A voda sice ke koupání zrovna nelákala, ale zato jen tak na pobytí to bylo pěkné. Příště ale kokosový olej s sebou proti sandflies!

Vlastně ještě jeden výlet s těmi samými kamarády, tentokrát k řece a do rybí restaurace 🙂

A taky jsem dostala kontakt na paní farmářku a tak teď máme lokální ovoce a zeleninu z farmy. Musím vždycky vyhledat, co je to za zeleninu a jak se to vaří 😀 Ale pár receptů už dávám, a její ananas je nejlepší, co jsme kdy jedli. Taky máme od ní menší, ale chuťově výraznější banány a okru, malé lilky, kangkung (vodní špenát) a listy sladkých brambor. A taky nějaký kořen, který je výborný, ale nepamatuju si, jak se jmenuje 😀

0 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *