Muzeum Angkoru

Asi všichni turisté, co přiletí do Siem Reapu, míří do chrámů Angkoru, a z nich je nejznámější Angkor Wat. Nicméně, my tu byli 4 dny, a tak jsme přemýšleli, jak to udělat. Do chrámů se dá koupit buď jednodenní, třídenní, nebo sedmidenní pas. Kdybychom koupili jednodenní, měli bychom strašnou honičku, to jsme s dětmi zavrhli hned na začátku. Třídenní by nás zas vyšel poměrně dost. Ale pak jsme zjistili, že děti do dvanácti let sice nemůžou na nejvyšší místa v chrámech, zato neplatí vstupné! To bylo výborné, a tak jsme se rozhodli pro třídenní pas.

U Siem Reap je ještě jezero Tonlé Sap. Asi největší jezero jihovýchodní Asie, nebo tak alespoň vypadá na fotkách. Je na něm město se vší vybaveností (školy etc), protože vietnamská komunita nemůže vlastnit od jisté doby v Kambodže půdu, a tohle je jediný způsob, jak můžou legálně zůstat v zemi, kde se narodili a jsou tam doma. I když si myslím, že je to zajímavá podívaná, a trochu by nám to asi evokovalo Dlouhé jezero z Hobita, tenhle výlet jsme zavrhli. Začalo nám docházet, že tahle dovolená bude trochu mimo náš běžný rozpočet, a nechtělo se mi dávat 20 dolarů za osobu za vstup do vesnice, další dolary za tuk tuk, atd. Přeci jen, viděli jsme párkrát Clan Jetties v Penangu a prostě jsme usoudili, že o tohle přijít můžeme, a věnovali jsme se o to víc jídlu, bazénu, a odpočinku. Ale taky jsme podnikli výpravu za poznáním, a to do muzea Angkor Watu. Nevzali jsme si totiž na následující den průvodce, s dětmi nám to přišlo trochu omezující, a tak jsme se o chrámech Angkoru chtěli něco dozvědět předem.

Muzeum tedy bylo místy strašidelné a nemáte moc možnost toulat se jím, jak se vám zachce, protože tam na vás na každém rohu číhá poctivý zřízenec, který vás hned odnaviguje i tam, kam nechcete. Nemohlo se fotit, a tak fotky nemáme, ale musím říct, že další dny jsme z toho, co jsme v muzeu videli, dost vycházeli. V závěru dne už jen večeře u Madam Moch, chutná nám tam víc a víc a mají pivo! Točené! (OK, chutí něco jako zvětralej Gambrinus, ale po ultra drahým malajským pivu v plechovkách bylo stejně dobrý). A zítra už ty slavné chrámy!!

0 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *