vítejte v Melace

Do Malaky (nebo také Malaccy, Melaky a podobně), koloniálního historického přístavu na jih od KL, jsme vyrazili v pondělí. Plán byl, že přespíme jednu noc v hotelu, a prohlédneme si tak všechny zajímavosti. Dorazili jsme asi v jednu hodinu odpoledne (cesta od nás trvá asi 2 hodiny), a vyrazili jsme na cestu za hlavními pamětihodnostmi.

V Malace je kanál, po kterém můžete plout, a nebo se podél něj projít. My jsme šli a pravděpodobně bych zvolila tuhle možnost i podruhé. Měli jsme tak možnost si prohlédnout všechny fasády a street art na domcích podél kanálu, a taky jsme málem šlápli na docela velikého varana 😀

Potom jsme došli ke Christ Church, asi nejznámějšímu kostelu v Malace, ketrý má červenou fasádu. Celkově bylo zajímavé vidět zdejší pojetí a výzdobu kostelů a porovnávat to s českými kostely. Kolem kostela je náměstí, kde se zrovna konal festival, a tak jsme se podívali na vystoupení korejské folklorní skupiny, zatímco děti a děda si dali zmrzlinu a já rozmixovaný mini meloun.

Potom jsme došli k pevnosti A Famosa na kopci (kolem starých holandských hrobů, připadala jsem si trochu jak v Ospalé díře). Z pevnosti byl krásný výhled na Malaku. Potom jsme chtěli dojít k moři, ale to se díky mým nedostatečným navigačním schopnostem nepodařilo, a tak jsme to otočili.

Mysleli jsme, že se najíme na Jonker street, což je ulice vyhlášená nočními trhy. Ale když jsme tak došli, zjistili jsme, že to tam žilo nejvíc kolem druhé odpoledne, asi tím, že bylo pondělí. Každopádně jinak byla jedna půlka osvětlená, druhá moc ne, a my tam hledali nejakou restauraci k večei alespoň. Jenže tady se dostáváme k tomu, co jsme v Malace neviděli, lépe řečeno, co neviděl děda. V jednu chvíli jsme procházeli mezi auty, a já říkám za sebe “bacha, díra”. Ale asi to nebylo dost slyšet a navíc nebylo jasně poznat co přesně myslím, každopádně následovala rána a když jsem se otočila, chudák děda byl do půl těla zapadlý v kanálu. Musím říct, že tohle je zvlášť v čínských čtvrtích dost nebezpečné, z ničeho nic dost hlubokej kanál přímo vedle chodníku. No, děda to zvládal fakt statečně, a přispěchalo nám na pomoc pár lidí, jenže když se děda dostal z díry, ošklivě mu tekla krev z palce a měl hodně citlivý kotník na došlap a odřené koleno. Zašli jsme do nejbližší restaurace, kde nám umožnili použít toaletu na omytí nohy a poskytli náplast, a pak jsme zašli kousek dál do jiné restaurace, kde jsme si dali večeři. Naštěstí byli moc ochotní, dalo se s nimi domluvit, že přijedu s autem a naberu dědu přímo tam.

Děti mezitím dědu obdivovaly, že neřekl ani slovo a nesl to fakt statečně. Nicméně pobyt jsme zrušili (ať žijí rezervace, kde je možné zrušit do poslední chvíle pobyt zadarmo). Takže jsme v deset byli zase doma, děda si dal nohu nahoru a nakonec jsme zkonstatovali, že jsme vlastně Malaku asi poznali dostatečně 😀

0 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *