Jelikož nám úplně nevyšlo to Koh Lipe (monzun), změnili jsme směr a vyrazili na jednu noc do super hotelu na Penangu. Bylo to na půl cesty ze Satunu do Kuala Lumpur, je to jedno z nejzajímavějších míst Malajsie a tak nám přišlo, že by byla škoda, kdyby o něj Lidunka přišla.

Na Penangu jsme byli v luxusním čtyřhvězdičkovém hotelu (na jednu noc), a bylo to vážně jak z pohádky. Bydleli jsme u pláže Batu Ferringi, kde byl sice krásný západ slunce, ale naopak i příšerný zápach. Jelikož tu byl i minule, kdy jsme tu byli, došlo mi, že to je pravděpodobně kanalizací, kterou vypouštějí do vody. Taky voda byla hnědočerná, a i tak se tam koupalo spoustu místních dětí a ostatní aspoň jezdili na vodních skútrech. My se tedy drželi zdrženlivě dál a alespoň ten západ slunce jsme si užili.

Druhý den jsme se po skvělé snídani (a návštěvě bazénu) odhlásili, a jeli jsme do centra. Zaparkovala jsem v Komtaru a šli jsme do Muzea hudby. Už jsme tu byli minule, ale tohle muzeum prostě můžu vidět spoustakrát, je naprosto jedinečné, skvělý personál a tolik věcí, co si děti můžou vyzkoušet a dělat! Eli i Anežka byli nadšení a jen běhali od jednoho k druhému. Nakonec zkusili trumpetu a pozoun a oba to k mému překvapení ufoukli! Já si zas chvíli hrála s basou. Tady pár fotek z naší návštěvy :

A pak už jen procházka městem, koukání po street artu a návštěva naší oblíbené penangské arabské restaurace a náš výlet do Thajska zakončený návštěvou Penangu byl u konce a jeli jsme zas do Kuala Lumpur. Jsem zvědavá, s kým pojedeme na Penang příště. Ale ať to bude s kýmkoliv, do Muzea hudby půjdeme určitě znovu!

0 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *