Vyrazili jsme do Thajska v sestavě já, Lidunka, Eliáš, Anežka a Bětka. K hranicím jsme to měli zhruba 5,5 hodiny a stala se vtipná situace, kdy jsme měli ten papír, co nám chyběl minule (souhlas vlastníka auta), ale zato jsme neměli ty další dva papíry, co nám minule nechyběly (list vlastníka a registraci). No nicméně mail, WhatsApp, ochotný Jirka i úředník a tiskárna toto vyřešili a my se opět do Thajska dostali. Hned za hranicemi jsme se nacpali v McDonald’s a pak už jsme jeli přímo do Hat Yai.

Hat Yai je největší město jižního Thajska a je jen hodinu od hranic. Není tak moc turisticky navštěvované, mělo by tam být skvělé jídlo, víc muslimů než jinde v Thajsku a v období dešťů by tam nemělo pršet zas tak moc (a my tam jeli v období dešťů). Ubytování jsem sehnala přes AirBnb, a nemělo chybu. Teda nemělo bazén, ale jinak nemělo chybu (velký výběr DVD, župan k půjčení, ovoce na uvítanou, barel vody k dispozici : tam se klidně ráda vrátím). A hned asi 10 minut od ubytování jsme objevili restauraci, kam jsme pak chodili na famózní snídaně!

je libo živého úhoře?

Druhý den po příjezdu jsme se šli podívat na místní buddhistický chrám. Je tam jedna z největších soch ležícího buddhy v Thajsku. Cestou k chrámu jsme šli kolem trhu, a to je vždycky zážitek (živí úhoři). U chrámu, který byl jinak hezký, nás nemile překvapilo asi 15 toulavých psů, kteří najednou byli u nás a zuřivě štěkali. Prostě asi jsou tam psi, nebo opice, ani jedno nemusíme tedy ve větším počtu a v jaksi útočném módu. Lidunka se ale statečně vrhla na naši záchranu, a pak náš křik uslyšel jakýsi starší pán, co psy odehnal jedním jediným zvukem. Bětka se pak dalších 14 dní bála všech psů, koček a prostě zvířat…

A večer jsme poprvé šli na trh s jídlem. Tedy těch krámků tam bylo mraky a ne všechny byly s jídlem, Lidunka si tam například nechala udělat nehty. Ale jídlo tam bylo naprosto skvělé. Narozdíl od Phuketu tady byly přesně daná místa pro jednotlivé trhovce ve veliké hale, takže jsme nemuseli naše oblíbené jídlo hledat každý den jinde. My si tam dali špízy, nejlepší a nejnadýchanější lívanec vůbec, wafle s čokoládou, milkshake (kokosový, vanilkový, jahodový, a každý jen za 30 BHT cca, takže asi za 21 korun), jakési plněné placičky v indické restauraci a mnoho dalšího :

0 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *