Tak nám Jirka odletěl a my se vrhli na další poznávání Penangu. Hned asi 10 minut od letiště je Snake Temple, neboli Hadí chrám. A teď jak jsou dobré ty představy, mysleli jsme, jak se budeme prodírat přes hady, kteří budou všude po zemi. No pak to zas vypadalo, že nikde žádní hadi vlastně nejsou. Eli nakonec jednoho objevil, u oltáře na větvi. “Mami, vypadá že je umělej, můžu si sáhnout?” Řekla jsem ne, a byla to správná odpověď, byl živý a vyla to jedovatá zmije prý.

Hned v druhé místnosti chrámu hadi byli, tedy jen v teráriu a pod dohledem. Eliáš se k nim hned vrhnul, a když mu to pán dovolil, hladil je, objímal se s nimi a pak se i vyfotil (byli to škrtiči, ale na hlavu mu nakonec dali i tu zelenou zmiji). Jenže jak tam Eli mával svoji fotkou, Anežka že chce taky. Ale jenom se mnou. A tak jsme šly i my.

Pán nám prozradil, že o kousek dál v zahradě hadi jsou ve větvích. Mají to ale dobře udělané, jsou pouze na jednom místě, na asi pěti stromech, které jsou za docela vysokou zdí. Nehrozí tedy nebezpečí ani lidem od hadů, ani hadům od lidí.

Dala se tam s námi do řeči paní, která tam zametala, a vysvětlila nám, jak poznat hada, který je už starý, je to totiž ten, který má kůži spíš žlutou než zelenou. A taky nám řekla, že kousek dál je hadí farma, a tak jsme tam vyrazili.

tahle byla obrovská

Viděli jsme tam spoustu věcí, například hádečky tak malinké, že se vešli do malé zavařovačky. Hady naložené asi v oleji. Korálovky, spoustu hadů, kteří žijí v Malajsii, a i královskou kobru. Pak se nás ujal pán a děti přivedl přímo k teráriu s kobrou, kterou vydráždil tak, že se vztyčila (byla bych tedy radši aby ji nechal spát, ale nenechal si to vymluvit). Taky nám spoustu věcí vysvětlil.

Obě děti odcházely nadšené, Anežka chce dva hady k Vánocům, budou se jmenovat Snake Four a Green Master One. Eliáš nechce k Vánocům nic, vůbec nic, jen jedno terárium pro jeho nového hadího přítele Smrtihada. Mám takový dojem, že se jim to nesplní, minimálně ne tyto Vánoce 😀

Po cestě domů jsme se ještě stavili v centru v Clan Jetties. Pokud jse to správně pochopila, jsou to domečky na moři, spojené lávkou s pevninou. Stojí na sloupcích a vypadají teda dost zchátrale, a i když je to turistická atrakce, lidé tam stále žijí. Mají jméno vždy po jednom rodě, a taky tam žije pouze ten rod. Původně jich bylo sedm, ale jeden kdysi shořel, a jsou pozůstatky na čínské rody co tu byly. My se podívali na Tan Jetty, a tady jsou fotky :

0 Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *